Наукові фахівці констатують, що останнім часом зросла поширеність раку простати – цей вид онкозахворювань є одним з найбільш часто діагностованих у чоловіків.

Днями стало відомо, що найпоширенішим видом раку в світі стала злоякісна пухлина молочної залози у жінок. Але що ж чоловіки?

Експерти порталу Times Now розповіли про чотири види раку, яких потрібно особливо остерігатися сильній статі.

Рак простати. Він розвивається в тканинах передміхурової залози і в кінцевому підсумку може порушити роботу сечовидільної системи і її функції. Дане захворювання може не проявляти ніяких симптомів до пізньої стадії.

Серед ознак, які виникають, на себе звертають увагу біль в кістках, кров в сечі і відчуття напруги при сечовипусканні.

Читайте також:  Лікар назвав межу нормального артеріального тиску

Рак легенів. Вважається найбільш смертоносним з усіх видів раку, одним з найбільш важко діагностуються (поява його симптомів зазвичай означає прогресуючий розвиток пухлини і метастази). Основним фактором ризику є куріння, проте рак легенів може виникати і поза всяким зв’язком зі шкідливою звичкою (наприклад, під впливом небезпечних канцерогенних сполук, забруднення навколишнього середовища).

Загальні симптоми включають кашель, задишку, біль у грудях, захриплість голосу, шумне дихання, зміна мокротиння і кашель з кров’ю.

Колоректальний рак. Ризик розвитку раку товстої або прямої кишки збільшують (крім спадкової схильності) ожиріння, куріння, запальні захворювання кишечника, відсутність належної фізичної активності, вік, низьке споживання клітковини, зловживання обробленим і червоним м’ясом.

Читайте також:  Як впливає на здоров'я соус теріяки

Його симптомами можуть бути біль в животі, ректальна кровотеча, зміна режиму роботи кишечника, незрозуміла втрата ваги.

“Чоловікам у віці 50 років і старше рекомендується проходити скринінг на колоректальний рак кожні 5-10 років – це ефективно забезпечує його раннє виявлення і належне лікування», – підкреслюють фахівці.

Рак печінки. Факторами, що прискорюють його появу, є часте і непомірне споживання алкоголю, гіподинамія, нездорове харчування і ожиріння, зараження вірусами гепатиту B і C. Відповідно, їх профілактика є і профілактикою його розвитку.

Симптоми раку печінки включають жовтяницю, втрату апетиту та біль у животі.