Неалкогольна жирова хвороба печінки може спочатку майже не проявляти себе. Однак згодом у людини з цирозом погіршуватиметься стан шлунково-кишкового тракту.

Неалкогольний стеатогепатит – це поширена форма неалкогольної жирової хвороби печінки. При цій хворобі запалюється і пошкоджується сама печінка на додаток до жирових клітин. Крім того, як зазначає Судхі Шанкар, виконавчий медичний директор відділу біофармацевтичних досліджень та розробок в AstraZeneca, захворювання починається поступово, і це може ускладнити його діагностування, пише Daily Express.

Проблема в тому, що неалкогольний стеатогепатит не має жодних симптомів до пізньої стадії. На цій стадії вже 75% печінки не функціонує.

Доктор Люк Пратсідес, провідний лікар загальної практики в Нумані, каже, що на пізніх стадіях жирової хвороби печінки часто з’являються ускладнення, пов’язані із травленням. Серед них виділяють здуття живота, біль у животі, розлад шлунка, проблеми з травленням їжі.

Як правило, здуття живота вказує у людей із цирозом на асцит. Тобто на накопичення рідини в черевній порожнині. Якщо це не лікувати, то у людини можуть виникнути абдомінальні інфекції.

За даними Всесвітнього журналу гастроентерології, до 80% людей з цирозом печінки повідомляють про один або кілька симптомів, пов’язаних із шлунково-кишковим трактом. Це здуття живота (49,5%), біль у животі (24%), відрижка (18,7%), діарея (13,3%), запор (8%).