Якщо у ваших близьких родичів ішемічна хвороба серця, то і у вас вищий ризик її виникнення. Ось що ви можете зробити, щоб виправити це.

Хелен Александер, провідний фахівець із кардіореабілітації, дала п’ять головних порад щодо збереження здоров’я серця.

Рухайтесь. Завдяки фізичній активності у вас покращиться профіль холестерину і перебуватиме в нормі кров’яний тиск. Це дозволить знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Якщо ви тільки починаєте займатися спортом, то збільшуйте навантаження поступово: можна більше ходити пішки, частіше підніматися сходами тощо, пише Daily Express.

Правильно харчуйтесь. Намагайтеся вживати менше насичених жирів (зазвичай вони містяться у продуктах тваринного походження, у жирних молочних продуктах, у солодощах) та заміняйте їх ненасиченими (є в оливковій олії, рибі, горіхах, насінні). Також частиною здорового харчування мають бути вуглеводи: шукайте цільнозернові продукти, щоб їх отримати. А ще обов’язково потрібно їсти кольорові овочі та фрукти.

Подбайте про душевне здоров’я. Якщо у вас постійно високий рівень стресу, це може призвести до підвищення кров’яного тиску і збільшити ймовірність розвитку хвороб серця. Також ви ризикуєте почати вживати нездорову їжу у спробах боротися зі стресом.

Киньте курити. Хімічні речовини, що входять до складу сигарет, можуть спричинити згущення крові. Це може призвести до потенційного засмічення судин.

Схуднення. Якщо, звичайно, у вас є зайва вага. Позбавлення навіть від невеликої кількості зайвих кілограмів запобігатиме розвитку хвороб серця.