Ризик дефіциту вітаміну D в похмуру і холодну пору року є особливо високим для людей старше 65 років.

Вітамін D необхідний для підтримки здоров’я кісток, зубів і м’язів. Наші тіла зазвичай виробляють вітамін в процесі дії сонячного світла на шкіру. Однак восени і взимку ультрафіолету недостатньо, тому важливо стежити за тим, чи отримує організм вітамін D в повній мірі. Вчені нагадують, що його нестача асоціюється з розвитком рахіту у дітей, а також з розвитком дефектів кісток і такого їх хворобливого стану, як остеомаляція.

Жінкам (особливо в постменопаузі) і літнім людям вітамін D потрібно отримувати в достатку, оскільки він необхідний для всмоктування кальцію – цей мінерал забезпечує належну щільність кісток.

Отримувати вітамін можна з деяких продуктів, – про це в інтерв’ю виданню Express нагадала дієтолог Дженна Хоуп. Вона рекомендує включати в раціон восени чотири основних харчових джерела поживної речовини.

Жирна риба. Лосось, скумбрія, оселедець, сардини є хорошим постачальником не тільки вітаміну D, але також жирних кислот омега-3, які корисні для серця, і білка, що дає енергію.

Яйця. Високим рівнем “сонячного вітаміну” відрізняються яєчні жовтки.

Гриби. Єдина зустрічається в природі форма вітаміну D рослинного походження. Гриби також виробляють вітамін D під дією сонячного світла.

Збагачені продукти. Слід перевіряти упаковку: деякі продукти збагачені додатковою дозою вітаміну D.
У той же час Дженна Хоуп підкреслює: отримати всю рекомендовану добову дозу вітаміну D з їжею проблематично, тому має сенс обговорити з лікарем можливий прийом добавок.