Однією з найпоширеніших причин, які ховаються за прищами і плямами на цій частині обличчя, є гормональний дисбаланс.

Доктор естетичної медицини Жонкіль Чантрі розповіла в інтерв’ю виданню Express про те, чому найулюбленішим місцем появи прищів стає підборіддя. Доктор Чантрі зазначила, що існують загальні причини виникнення прищів, які включають вплив гормонів, генетичні фактори, особливості харчування і погану функцію кишечника, стрес і невідповідний догляд за шкірою. У деяких випадках прищі і плями після них є наслідком комбінації відразу декількох причин.

Але що може ховатися за неприємними висипаннями, запаленням і плямами, що з’являються тільки на нижній третині обличчя, підборідді?

Гормони. Експерт пояснює, що прищі на підборідді можуть означати, що відбуваються гормональні коливання, пов’язані з підлітковою фізіологією, перименопаузою, полікістозом яєчників, а також цілком нормальним менструальним циклом у дівчат і жінок гормональним висипань властиво з’являтися і на скронях, шиї, додала фахівчиня.

Механічне тертя. В даному випадку прищі можуть виникати як результат контакту шкіри з поверхнею, забрудненої бактеріями, – це може бути комір одягу або шарф, телефон, наволочка, медична маска.

“Якщо прищі на підборідді стали проблемою тільки в останні пару років, то, швидше за все, це пов’язано з носінням маски. Щоб уникнути проблеми слід носити чисті маски з натуральних матеріалів”.

Коли звертатися до лікаря. Експертка рекомендує при підозрі на гормональний дисбаланс, що викликає прищі, звертатися за консультацією до лікаря – терапевта або ендокринолога. Медпрацівники зможуть виконати необхідні аналізи крові і допомогти визначитися з лікуванням – іноді при даній проблемі потрібно гормональна терапія у вигляді певних ліків.

Крім того, людям, що страждають від занадто частих висипань, доктор Чантрі радить скорочувати вживання молочних продуктів і цукру.