Будьте уважними до того, що п’єте, оскільки деякі напої можуть змусити шкіру старіти значно швидше.

З віком зберегти свіжість і гладкість шкіри стає дедалі складнішим – зовнішнє старіння можуть прискорювати умови роботи, стрес, режим сну, неправильне харчування. Стан шкіри погіршують насичені жири, великі дози цукру та рафінованих вуглеводів, велика кількість консервантів.

Крім того, прискореному зовнішньому старінню сприяє вживання деяких нібито напоїв, про це повідомляє видання The Health Site.

Газовані напої. На думку експертів, є одними із найгірших типів напоїв для здоров’я шкіри, особливо якщо вживається багато або часто. Газовані напої насичені цукром, а також штучними підсолоджувачами: обидва ці інгредієнти можуть сприяти передчасному старінню, підвищуючи ризики артриту, підвищеного холестерину, серцево-судинних захворювань.

Оброблені соки. Вони не містять часток м’якоті плодів і позбавлені волокон, що стимулюють корисну кишкову флору, що дуже важливо для моложавого стану шкіри.

У свою чергу, їхня велика кількість цукру та консервантів можуть змусити вас виглядати старше, ніж ви є.

Алкоголь. Спиртні напої, включаючи «нешкідливі» вино та пиво, також можуть сприяти передчасному старінню, коли вживаються з перевищенням нормативу. Даний тип напоїв є справжнім ворогом та знищувачем колагену – білка, що забезпечує шкірі пружність, гладкість, відсутність глибоких зморшок.

Штучно підсолоджені напої. Ви можете не знати, що завдаєте шкоди своїй шкірі, споживаючи занадто багато штучних підсолоджувачів, але це так. Багато даних підтверджують їх негативний вплив на здоров’я кишківника, його мікрофлору. Від балансу кишкових бактерій залежить багато, включаючи стан шкіри.