Хоча сіль давно проголошена мало не головним ворогом здоров’я людини, у неї теж є корисні властивості. І найбільш цінні з них назвали експерти.

Всі ми чули про те, що сіль вважається мало не білою смертю, адже саме цей продукт призводить до підвищеного артеріального тиску, серцево-судинних хвороб і смерті. Вчені закликають знизити кількість солі до мінімуму, але відмовлятися від цього продукту повністю буде неправильним. По-перше, здатність солі викликати гіпертонію ніколи не була повністю доведена наукою. Навпаки, дослідження показували, що низькосольові дієти приводили до проблем із здоров’ям. Так, в ході одного з досліджень люди, які вживали менше 2,3 г солі в день стикалися з підвищеною смертністю, порівняно з тими, хто вживав більше солі.

Відома здатність солі допомагати контролювати чутливість до інсуліну і тримати рівень цукру під контролем. Сіль є натуральним антигістаміном, і щіпка солі на язиці допомагає при алергічних реакціях або нападах астми. Сіль потрібна нашому організму для підтримки нормального рівня pH. Шлункова кислота необхідна для якісного травлення, але у багатьох українців відчувається її нестача. Сіль знижує спалахи адреналіну – важливого гормону стресу. Однак якщо ці спалахи стають неритмічними і занадто частими, то це негативно впливає на організм.

Встановлено, що сіль покращує якість сну за рахунок зниження показників стресу і прискорення метаболізму. Саме за рахунок впливу на метаболізм при адекватному вживанні солі можна довго зберігати здорову вагу. Сіль підтримує роботу щитовидної залози, а також посилює виробництво тепла організмом або термогенез. Нарешті, адекватна кількість солі в раціоні балансує рівень гормонів.

Джерело: МедікФорум