Пиво може надавати захисну дію проти основних процесів, що ведуть до хвороби Альцгеймера – такого висновку дійшли автори нового дослідження, опублікованого журналом ACS Chemical Neuroscience.

Хоча алкоголь є одним із основних факторів ризику для будь-якого типу деменції, ті люди, які час від часу випивають кухоль пива, можуть покращити захист мозку від вікової деградації. Вчені виявили дивовижний зв’язок між пивом і нижчим ризиком хвороби Альцгеймера.

Причина, через яку пиво допомагає запобігти хворобі Альцгеймера, зводиться до його основного інгредієнта – хмелю. Цей компонент напою сприяє появі специфічного аромату та смаку пива, але також хміль здатний запобігти злипанню білкових бляшок у мозку, асоційованих із виникненням деменції, пише NyPost.

Саме при хворобі Альцгеймера у мозку стає аномально високим рівень липких відкладень, званих бета-амілоїдами, які, злипаючись, утворюють бляшки. Нагромаджуючись між нейронами, такі бляшки порушують функцію мозкових клітин, що веде до розвитку нейродегенеративних патологій.

Дослідницька група вивчила чотири поширені сорти хмелю, що використовуються пивоварами. У лабораторних умовах вони впливали хмелем на амілоїдні білки та нервові клітини людини. Під впливом хмелю нейрони очищалися від білкових грудок. Дослідники додали, що їх результати показують: хміль може бути основою продуктів, здатних зменшувати ризик нейродегенеративних захворювань. Щодо пива, вчені закликали не зловживати ним – у великій кількості алкоголь прискорює скорочення білої речовини мозку, що призводить до ранніх когнітивних проблем.