Фахівці попереджають: напої, що містять високі дози цукру, підвищують ризик атеросклерозу разом із потовщенням або затвердінням артерій.

Різні типи солодких напоїв, що вживаються людиною, можуть бути винуватцями утворення тромбів через їх вплив на рівень холестерину. Вона нагадала, що невеликі згустки крові формуються в організмі для запобігання надмірній кровотечі при пошкодженнях тканин, що відбуваються. Однак згодом вони повинні розсмоктуватись природним шляхом, і якщо цього не відбувається, то утворюються тромби, які можуть бути небезпечними. Якщо вони потрапляють у кровотік, то можуть бути занесені до артерії або судини, що живлять внутрішній орган – це підвищує ймовірність закупорки, емболії та пов’язаних з ними тяжких ускладнень.

Кардіолог констатувала: постійне вживання цукру може підвищити ризик утворення тромбів, пише Express.

«Зловживання солодким веде до атеросклерозу. Цукор не тільки збільшує рівень «поганого» холестерину, але також викликає сильний окислювальний стрес та запалення, внаслідок чого ліпопротеїни стають окисленими, негативно впливаючи на стан судинної тканини, сприяючи її затвердінню», – попередила Ганна Панова.

Медик додала, що у цьому випадку запалення активує агрегацію тромбоцитів, через яку утворюються згустки крові. Щоб знизити ймовірність затвердіння артерій та утворення тромбів, експерт порадила контролювати рівень споживаного цукру, у тому числі не пити надто багато таких напоїв:

  • Газовані напої.
  • Пакетовані фруктові соки з додаванням цукру без м’якоті.
  • Настоянки.
  • Енергетичні напої.

Лікар уточнила, що великі дози цукру змушують печінку синтезувати більше «поганого» холестерину ЛПНГ (ліпопротеїни низької щільності). З його високим рівнем пов’язана схильність до венозної тромбоемболії, яка може проявлятися як тромбоз глибоких вен або тромбоемболія легеневої артерії.