За словами лікаря-дієтолога Олени Соломатіної, для здоров’я дуже корисний житній хліб, але часто під виглядом цього продукту споживачеві пропонується його замінник. Вживання такого хліба небезпечно.

Хліб в Україні традиційно залишається одним з найважливіших продуктів. Дієтолог Олена Соломатіна розповіла, що при виборі хліба потрібно дотримуватися принципу: чим простіше склад, тим краще. Оптимально, якщо хліб приготований з борошна, води і солі.

«Бажано, щоб борошно, з якого зроблений хліб, був не вищої якості, а обдирне, другого сорту або житнє», – пояснила експерт.

Особливу користь здоров’ю, забезпечуючи організм клітковиною і вітамінами, приносить житній хліб, переконана дієтолог. Проблема в тому, що знайти хороший і якісний хліб з житнього борошна сьогодні непросто.

«Виробники використовують пшеничне борошно і барвник. Житніх полів практично не залишилося», – повідомила Соломатіна.

Дієтолог рекомендує завжди уважно вивчати склад на упаковці з хлібом. На самому початку в ньому вказується, з чого продукт приготований, останніми йдуть добавки. Регулярне вживання хліба з штучними добавками, особливо у великій кількості, веде до розвитку інсулінорезистентності та підвищує ризик виникнення цукрового діабету другого типу, застерегла експерт.

Найбільш небезпечні в цьому плані красиві пишні булки. Якщо в таких виробах відчувається маслянистість тіста, значить, вони містять маргарин, який відноситься до трансжирів, з споживанням яких асоціюється розвиток небезпечних захворювань, зокрема серцево-судинних.

Джерело: МедікФорум