Дослідження показали, що часник призводить до значного зниження агрегації тромбоцитів, розповіла в інтерв’ю лікар Дебора Лі.

Медик поінформувала про користь додавання часнику для захисту від утворення тромбів. Ці згустки крові, що виникають у судинах, закладають основу серйозних проблем зі здоров’ям, від серцевих нападів до інсультів. Часник, за словами спеціалістки, діє подібно до антикоагулянтів, які розчиняють шкідливі тромби.

Дебора Лі додала, що із вживанням часнику пов’язують низку корисних ефектів: зокрема, овоч сприяє зниженню артеріального тиску, покращує здоров’я кишечника. Щодо його властивостей антикоагулянту, лікар зазначила:

«Дослідження показали, що часник призводить до значного зниження агрегації тромбоцитів, внаслідок якої відбувається їхнє злипання та утворення кров’яного згустку. Вважається, що цей ефект пов’язаний з дією аджоєну, сірковмісної фітосполуки, що міститься в овочі».

У свою чергу, за даними Archives of Internal Medicine (Архіви внутрішньої медицини), вживання часнику є корисним для людей із серцево-судинними захворюваннями через його властивості знижувати рівень холестерину та перешкоджати згортанню крові. Дослідники повідомили, що процес, за допомогою якого тромбоцити прилипають один до одного у місцях пошкодження судин з утворенням згустку, було значно знижено після прийому часнику.

Кому не потрібно їсти часник. Лікар попередила, що часник не слід приймати при розрідженні крові або при збільшенні схильності до кровотеч. Крім того, людям, які приймають ліки, потрібно враховувати, що часник здатний взаємодіяти з деякими препаратами та змінювати їхній ефект.