У багатьох національних культурах часник використовується не лише як приправа та спеція, а й як ліки від різних недуг. Чи справді він такий корисний?

Відразу варто відзначити, що часник абсолютно безпечний з точки зору калорійності: 143 ккал на 100 г. При цьому більшість вуглеводів, що містяться в ньому, невсвідомі. На підвищення цукру в крові та зростання ваги часник також не впливає.

«Часник багатий вітамінами В1, В2, В3, В5, В6, В9, С, Е, К, D, РР, А та мінералами: калій, кремній, фосфор, кальцій, натрій, магній, сірка, хлор, бор, ванадій, германій, кобальт, марганець, молібден, мідь, хром, рубідій, залізо, цинк, фтор, селен та інші», – каже ендокринолог Ольга Павлова.

Такий різноманітний склад благотворно впливає на імунітет, надає противірусний та протигрибковий захист, бореться з паразитами. А ще часник – це добрий антисептик.

Що стосується впливу на обмін речовин, часник здатний знижувати «поганий» холестерин і благотворно впливати на в’язкість крові, наводити в норму тиск. Це хороша профілактика інсультів та інфарктів.

Ще один часниковий бонус – покращення пам’яті, активності мозку, підвищення настрою.

Якщо у вас проблеми з лібідо, додайте до свого раціону часник, це дуже сильний афродизіак.

Достатньо з’їдати один зубчик часнику на день у сирому вигляді, щоб згодом відчути на собі всі його корисні властивості. З обережністю при виразці шлунка та панкреатиті.⠀