Говорячи про найпотрібніші вітаміни і мінерали для людей старше 50 років, фахівці виділяють «головну четвірку» – вітамін D, Вітамін B12, кальцій, залізо.

Оскільки постійно дотримуватися правильного, здорового і збалансованого, харчування буває важко, заповнити запас важливих речовин в організмі можуть допомогти добавки. Чотири найпотрібніші вітаміни і мінерали для людей старше 50 років були названі британськими медиками в публікації видання Express.

Вітамін D. Користь для здоров’я від прийому вітаміну D багатогранна. Його використання людьми старших вікових груп знижує ризик остеопорозу, що робить кістки слабкими і ламкими (ймовірність його розвитку в міру старіння стає все більш значною, особливо для жінок).

Читайте також:  Відмова від «запальних» продуктів істотно знизить ризик інсульту та інфаркту

“Без достатньої кількості вітаміну D кістки стоншуються, і його дефіцит у літніх людей може сприяти розвитку остеопорозу, збільшувати ризики переломів кісток зап’ястя, стегна або хребта. Також остеопороз може викликати у них похилу позу, оскільки кістки хребта послаблюються, і їм стає важко витримувати вагу спини”, – попереджають фахівці Національної служби охорони здоров’я (NHS).

Крім того, прийом вітаміну D після 50-ти років сприяє зниженню ризику серцевих захворювань, деяких видів раку. Також останнім часом лікарями підкреслюється важливість його прийому в якості профілактики коронавірусної інфекції.

Кальцій. Він також рекомендується для підтримки міцності кісток, захисту від остеопорозу і остеомаляції (розм’якшення кісток). Серед добавок з кальцієм доступні форми з різною кількістю цього мінералу. Їх вибір слід обговорити з терапевтом.

Читайте також:  Садівники попередили про небезпеку популярних кімнатних рослин

Залізо. Важливий мінерал міститься в червоних кров’яних тільцях. Дефіцит заліза може привести до появи анемії, що означає брак в організмі здорових еритроцитів, відповідальних за транспортування кисню по тілу. Її розвитку також можуть сприяти кровоточать виразки, травми, хірургічні втручання. Характерними ознаками анемії є втома, запаморочення, «мушки» в очах, що з’являються після зміни положення тіла.

Вітамін B12 (ціанокобаламін). Особливо активно він задіюється клітинами мозку, допомагає підтримувати здоров’я нервів і клітин крові. Національний інститут охорони здоров’я рекомендує людям старше 50 років отримувати більшу частину вітаміну B12 з харчових добавок, оскільки з віком здатність організму засвоювати даний вітамін, природно присутній в їжі, знижується.

Читайте також:  Експертка попередила про небезпеку отруєння бутильованою водою

Дефіцит вітаміну B12 може проявлятися неврологічними симптомами, включаючи сплутаність свідомості, галюцинації. Також він може викликати розвиток анемії.

“Перш ніж приймати будь-які добавки, проконсультуйтеся з лікарем. Пам’ятайте, що вони можуть впливати на дію рецептурних ліків. Також важливо розуміти, що добавки вітамінів і мінералів не здатні замінити собою продукти харчування”, – резюмували вчені.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News