Звичайна дешева харчова сода може допомогти позбутися неприємного запаху з рота, а також поліпшити роботу травної системи.

Старанні господині напевно назвуть безліч способів використовувати соду для наведення чистоти і блиску в квартирі, не кажучи вже про застосування в випічці. Але також простий засіб може бути корисним здоров’ю, – про це пише видання Express, посилаючись на медичний ресурс Dr Axe.

Якими ж саме корисними властивостями володіє сода?

Інфекції сечовивідних шляхів. Навіть представники науки погоджуються з тим, що харчову соду можна використовувати в лікування інфекцій сечовивідних шляхів (ІМП). У випробуваннях прийом соди протягом декількох тижнів допоміг нейтралізувати кислотність сечі у пацієнтів з ІМП, що посприяло полегшенню хворобливих симптомів.

Читайте також:  6 корисних властивостей інжиру

Травлення. За допомогою соди можна поліпшити баланс pH в шлунку і тим самим активізувати роботу травлення.

Нирки. Прийом соди в разі захворювання нирок допомагає уповільнити його прогресування, покращує загальний стан пацієнтів.

Порожнина рота. Харчова сода є природним протигрибковим і антибактеріальним засобом – вона ефективно знищує певні види мікроорганізмів. Наприклад, до її дії чутливі бактерії Streptococcus mutans, що викликають руйнування зубів і поганий запах з рота.

Фізична форма. Багато спортсменів знають, що прийом соди може знизити ймовірність розвитку м’язового болю після тренування, покращує витривалість.