Дослідження показують, що деякі сорти пива можуть мати значну захисну дію на судини, перешкоджаючи утворенню тромбів та атеросклерозу.

За даними видання Express з’являється більше свідчень про користь деяких сортів пива. Зокрема, дослідження Американського хімічного товариства показало, що пиво, особливо темні елі та стаути, здатне знижувати захворюваність на атеросклероз і катаракту на 50 відсотків.

Вчені констатують, що пиво містить значно більше антиоксидантів, ніж інші напої. Проведено експеримент за участю тварин, яким давали пиво. Він показав, що його пиття вдвічі знижує ризик атеросклерозу – судинної патології, яка часто веде до виникнення серцевих проблем, інсульту.

Якщо брати конкретно стаут, його склад містить значну кількість життєво важливих поживних речовин, таких як кальцій, залізо і вітамін B. Зміст у ньому заліза може збільшити надходження кисню через еритроцити. Крім того, дослідники припускають, що стаут також може відігравати позитивну роль у запобіганні тромбам.

Робота фахівців Університетом Вісконсіна показала, що цьому сприяють антиоксиданти флавоноїди, що містяться в ньому, дані речовини можуть уповільнювати і запобігати відкладенню та окисленню молекул холестерину в артеріях, можуть розслаблювати стінки артерій, дозволяючи їм вміщувати більший об’єм крові. На думку фахівців, такий ефект можна порівняти з ефектом від прийому аспірину, який широко використовується для запобігання серцевим нападам.

То чи можна вважати пиво корисним для судин? Як пише Express, хоча кілька досліджень і підтверджують користь вживання деяких його видів для здоров’я, до висновків слід ставитися з часткою скептицизму. Явним обмеженням цих досліджень є те, що вони проводилися на тваринах.

Для запобігання погіршенню здоров’я служба охорони здоров’я NHS рекомендує вживати не більше 14 одиниць алкоголю на тиждень протягом трьох або більше днів. Під одиницею алкоголю мається на увазі 10 грамів чистого алкоголю – кількість, яка може бути перероблена організмом приблизно за годину.