Виявляється, якість сну може бути важливішою, ніж ті сім-дев’ять годин на добу. У людей, які засипали протягом 15 хвилин і не прокидалися ночами надто часто, визнавали, якість життя була кращою за результатами дослідження.

Фахівці з Карлового університету в Празі та Чеської академії наук протягом трьох років спостерігали за 4253 мешканцями Чеської Республіки. Всі ці люди брали участь в опитуванні у 2018, 2019 та 2020 роках, пише Daily Express.

Крім того, в рамках даного дослідження розглядалася соціальна зміна часових поясів, тобто коли природним біологічним ритмом організму суперечать робота та соціальні обставини. Наприклад, таке може статися, якщо ви у вихідні пізно лягаєте спати і пізно прокидаєтеся, а у будні – ні.

Команда вчених виявила, що в учасників якість сну пов’язана була зі щастям та здоров’ям. Водночас стрес на роботі пов’язаний був із порушенням зміни часових поясів.

В цілому ж, за словами вчених, тривалість сну та різниця уві сні у вихідні та робочі дні не такі важливі для якості життя, як гарний нічний сон. Проте поки неясно, поганий сон знижує якість життя або погана якість життя сприяє погіршенню сну.

Результати проведеного дослідження було опубліковано у виданні Plos One.