Чому при зміні погоди ниють суглоби? Відповідь на це та багато інших питань читайте в нашій статті.

Метеочутливість – досить поширена проблема, яка турбує майже 75% населення. При цьому у різних людей метеочутливість проявляється по-різному. Це може бути головний біль, запаморочення, сонливість та багато іншого. На зміну погоди також можуть реагувати і суглоби. Так, з настанням холодної та / або вологої погоди у багатьох суглоби починають скрипіти і «нити», доставляючи людині масу неприємностей. У деяких людей такі симптоми з’являються за кілька годин до відчутних змін в погоді.

Фізіологічна причина болю в суглобах при зміні погоди може бути пов’язана з хронічними запальними захворюваннями опорно-рухового апарату, «зношеністю» суглобів (у осіб похилого віку), порушенням обміну речовин, ослабленим імунітетом, гіподинамією, травмами і низкою інших причин.

Висока вологість або психосоматика?

Про те, що суглоби починають «нити» при вологій погоді, знали ще древні. За часів Гіпократа ревматизм іменували захворюванням вогкості і вітру.

Сучасні фахівці вважають, що зміни у вологості, температурі і атмосферному тиску дійсно можуть сприяти загостренню остеоартриту і ревматоїдного артриту. У той же час, деякі дослідження вказують на можливість психосоматичної складової такої метеочутливості, коли у хворих є помилкове переконання про той, що їхня проблема пов’язана з погодними умовами.

Чому виникає біль?

Справжні причини больового синдрому в суглобах при зміні погоди поки не встановлені. За однією з теорій, цей симптом виникає при зниженні атмосферного тиску, що часто спостерігається перед бурями. Коли атмосферний тиск знижується, то змінюється і внутрішньосуглобовий тиск. В таких умовах суглоб починає розпухати, давлячи на навколишні тканини і нерви, тим самим викликаючи хворобливі відчуття. Тому до змін погоди найбільше схильні люди, у яких в суглобах накопичується рідина.

При сирій погоді волога, що міститься в повітрі, проникає в пористі (через травми або дистрофічних процесів) структури суглоба, де призводить до набряклості нервових закінчень.

Найчастіше больові відчуття в суглобах при поганій погоді відзначаються у літніх людей, чия кісткова система піддалася значним дегенеративним змінам.

Що робити

При суглобових метеопатіях багато хто воліє погрітися у ванні або в парній. Насправді, так ви собі можете тільки нашкодити, оскільки підвищена вологість у цих приміщеннях може посилити симптоми. Якщо на вулиці морозна погода, то найкраще буде прогрітися в сухій або інфрачервоній сауні.

Починаючи з осені і до середини весни необхідно берегтися від переохолоджень (зокрема, це стосується проблемних ділянок тіла), а також при необхідності застосовувати зігріваючі мазі і пояси з натуральної вовни.

При холодній та вологій погоді намагайтеся більше відпочивати і спати. У такі періоди перевтома буде тільки погіршувати ваше самопочуття.

Ну і, звичайно ж, найголовніше – це боротися з основним захворюванням. Вищеописані рекомендації дозволять вам пом’якшити симптоми, але ніяк не впоратися із захворюванням. Якщо ви помітили, що при зміні погоди у вас починають «нити» суглоби, то як можна швидше необхідно звернутися до лікаря-ревматолога. На жаль, дегенеративні процеси в суглобах практично не піддаються повному лікуванню, проте якщо вчасно взяти ситуацію під контроль, то можна добитися відмінних результатів. Лікування таких захворювань може включати медикаментозну терапію (зокрема, прийом хондропротекторів), фізіотерапевтичне лікування, лікувальну фізкультуру, а також корекцію способу життя: боротьба із зайвою вагою, відмова від шкідливих звичок, регулярні фізичні навантаження і збалансоване харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ХРУСТЯТЬ СУГЛОБИ

ХВОРОБИ СУГЛОБІВ: ПРЕШІ СИМПТОМИ

АРТРОЗ І АРТРИТ: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ