Нове дослідження показало, що люди почуваються краще віч-на-віч, у тому випадку, якщо це усвідомлене самотність. А от якщо вони перебувають разом із кимось проти свого бажання, то їм набагато гірше.

Всі ми не раз чули про те, що самотність шкідлива для здоров’я. Проте вчені з Bar-Ilan University в Ізраїлі довели, що це не завжди так. Виявляється, вся справа у нашому виборі. Так, якщо нас змушують бути в компанії якихось людей проти нашого бажання, це набагато гірше, ніж якщо ми знаходимося на самоті за власним вибором. У першому випадку психічне самопочуття погіршується, а у другому воно може покращуватись.

Читайте також:  Медики назвали відчуття, що з'являються до виявлення раку легенів

Нове дослідження передбачає, що наше відчуття вибору визначає власні емоції та переживання від самотності. Вибір у цьому плані означає набагато більше, ніж примус, особливо щодо спілкування з небажаними людьми, оскільки воно сприймається більш болісно. Цей висновок було зроблено під час двох експериментів, що дозволяють маніпулювати соціальним оточенням і тим самим вибором.

В експериментах взяли участь 155 студентів. Кожному учаснику давали можливість змінювати свій соціальний статус, тобто перебувати на самоті або з якимись іншими людьми, причому як на власний вибір, так і з примусу. Молоді люди ділилися своїми відчуттями, повідомляли про позитивні чи негативні емоції, рівень задоволення, почуття контролю над собою та повнотою сенсу життя. Загалом було проаналізовано понад 4 200 різних епізодів.

Читайте також:  Два популярні види продуктів можуть викликати ожиріння печінки