Люди, які часто відчувають стресові стани, стають схильними до багатьох захворювань, попереджають медики.

Чи може стрес довести людину до захворювання гіпертонією? Відповідаючи на це питання в своєму інтерв’ю лікар кардіолог Сергій Іванов зауважив, що найбільшу небезпеку в цьому плані представляє хронічний стрес.

“Гіпертонічна хвороба – це дисбаланс серцево-судинної системи у відповідь на вплив зовнішніх факторів, у тому числі стресу”, – пояснив Іванов.

За словами медика, якщо людина перебуває в хронічному стресі, то буває досить навіть невеликого впливу на організм якихось зовнішніх факторів, щоб почали відчуватися симптоми нездужання або виникли негативні зміни в роботі організму. Так, погодні коливання, або нервова ситуація можуть спровокувати підвищення артеріального тиску, яке буде зберігатися таким тривалий час.

“Зростаючий тиск при цьому може досягати високих значень і привести навіть до гіпертонічних кризів”, – застеріг кардіолог.

Іванов додав, що руйнівний вплив постійного стресу поширюється не тільки на серце і судини – можуть постраждати також нервова, імунна, ендокринна системи.

Лікар рекомендує вишукувати можливості для відпочинку і розслаблення, щоб допомагати організму переносити стресові стани без серйозних втрат. За його словами, протягом робочого дня необхідно час від часу робити паузи і відволікатися на інші заняття. Увечері будуть корисні піші прогулянки – вони полегшують пресинг психоемоційних навантажень.