Щоб бути в тонусі, важливо не тільки добре виспатися, але і правильно почати свій день. В іншому випадку велика ймовірність, що довго доведеться боротися з сонливістю, а іноді і з поганим настроєм.

Прокидайтеся завжди приблизно в один і той же час

Важливо висипатися (навіть дорослим необхідні 7-9 годин сну), нагадують експерти Американської кардіологічної асоціації (AHA). Але не менш важливо і слідувати біологічним ритмам організму. Сильний зсув часу пробудження може збити їх. Крім того, дослідження, в якому брали участь студенти Гарварду, показало, що нерегулярний нічний сон призводить до затримки сну, крім цього, зростає потреба в денному сні. Також було продемонстровано стійку позитивну взаємозв’язок між регулярністю сну і академічними оцінками.

Читайте також:  Як зробити гречку максимально корисною, підказала дієтологиня

Не відкладайте дзвінок будильника

Будильник може продзвеніти в середині циклу сну. Це здатне привести до посилення “інерції сну” і відчуття сонливості відразу після пробудження. Коли ви натискаєте кнопку “відкласти” і знову засинаєте, цикл сну починається з самого початку, пояснює постдокторант Sleep and Performance Research Center Університету штату Вашингтон (США) Джемма Паеч. Як наслідок – остання частина сну стає сильно фрагментованою. Організму не вдається відновитися, і ви можете весь день відчувати себе не в тонусі.

Розсуньте фіранки

Щоб було більше яскравого природного сонячного світла. В крайньому випадку можна включити кімнатне освітлення. Дослідження вчених з Центру досліджень сну Університету Південної Австралії показує, що вплив яскравого світла покращує уважність і когнітивні здібності протягом дня. Також воно може поліпшити їх в період “інерції сну” – порушення працездатності і млявості після пробудження.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News