Сік горобини – це вітамінна бомба, яка підвищує стійкість організму і запобігає простудним захворюваням. У Фінляндії популярні не тільки рецепти на соки, але також на смузі, джеми або лікери з горобини.

Червона горобина у Фінляндії є прикрасою осіннього пейзажу, а в цьому сезоні дерева горобини виключно багаті фруктами. Багато вважають, що червоні ягоди горобини – це корм для птахів. Насправді для людей сирі фрукти є гострі на смак – дуже кислі і терпкі. Однак вони підходять для зберігання.

У горобини в три рази більше вітаміну С, ніж в апельсинах. Додатковою перевагою приготування компоту з горобини є висока стійкість до обробки при високій температурі. Ягоди горобини містять каротиноїди, які захищають очі та шкіру, а також вітамін К. Крім того, вони є джерелом поліфенолів – природних антиоксидантів.

“Варто пити гарячий сік з горобини поперемінно з компотом з чорниці або чорної смородини” – рекомендують фінські ботаніки. Допомагає від застуди і ослаблення організму.

Осінні заморозки зменшують кислотність, фруктів, які ростуть на деревах. Але якщо ви хочете скористатися послугами оздоровчого впливу горобини на організм, не варто чекати на холодні ночі. Плоди варто збирати швидко, коли дозрівають, перш ніж насядут на них птиці, особливо дрозди або горобці. Зібрані плоди можна заморозити в домашньому холодильнику.

Перед тим як збирати врожай портібно спробувати фрукти. Виглядаючі подібно дерева, що ростуть поруч, можуть родити зовсім різні фрукти – одні ягоди горобини можуть бути надзвичайно гострі на смак, а інші м’якші.