Фахівці зазначають, що забруднення повітря призводить до низки неприємних наслідків. У тому числі до розвитку раку легенів.

За словами Енн Кірхгоф, доктора філософії, магістра охорони здоров’я, наукового співробітника Інституту раку Хантсмана та доцент педіатрії в Університеті штату Юта (США), забруднення повітря пов’язане з окислювальним стресом та запаленням у клітинах. Все це може призвести до пошкодження тканин та клітин, пише Medical Xpress.

Певні типи забруднення повітря можуть призвести до певних різновидів раку. На сьогоднішній день існує безліч доказів того, що при дії твердих частинок у повітрі підвищується ризик розвитку раку легенів.

На думку експертів із Національного інституту наук про здоров’я довкілля, забруднення повітря може сприяти підвищенню ймовірності розвитку раку молочної залози, лейкемії, неходжкінської лімфоми.

Також у 2013 році Міжнародне агентство з вивчення раку оголосило забруднення повітря – канцерогенним. Іншими словами, воно може спричинити рак. За словами фахівців, у поєднанні з генетичним фактором та тривалістю впливу канцероген здатний призвести до раку.