Банан є одним з найпопулярніших фруктів, який можна знайти в будь-якому магазині. Вчені з’ясували, що, крім приємного смаку і аромату, банан має безліч корисних властивостей для здоров’я. Портал Eat This, Not That! проаналізував різні дослідження і виділив причини частіше їсти цей фрукт.

Банани багаті калієм

Один невеликий банан містить близько 422 мг калію, що становить близько 9% рекомендованої норми, повідомляє Medical News Today. Калій підтримує рівень рідини в організмі, допомагає м’язам скорочуватися, підтримує регулярне серцебиття, а також знижує ризик утворення каменів у нирках.

Банани підвищують рівень електролітів

Крім калію, банани багаті і магнієм. Це основні мінерали, що входять до складу електролітів. Вони переміщують нашу воду і енергію в м’язи, а не в кровотік. Це означає, що м’язи отримують додаткові сили для відновлення після фізичних навантажень. Тому банани рекомендують їсти після тренувань.

Банани можуть збалансувати кров’яний тиск

У сучасному світі люди вживають багато солі, в якій міститься велика кількість натрію, що негативно впливає на кров’яний тиск. Калій, який людина отримує при вживанні бананів, врівноважує натрій в організмі. Тому додавання бананів в раціон позитивно впливає на артеріальний тиск.

Банани надовго зберігають відчуття ситості

Банани, особливо зелені, багаті двома типами клітковини: пектином і резистентним крохмалем. Ці волокна уповільнюють травлення і довше зберігають відчуття ситості. Однак чим більше плям на банані, тим менше в ньому клітковини, і тим швидше шлунок його переварить.

Банани нормалізують травні процеси

Незрілий банан повільніше перетравлюється організмом, тому цей фрукт добре підійде людям з розладом шлунка і діареєю, йдеться в дослідженні, опублікованому в Національній медичній бібліотеці США.