Навіть навесні можна залишатися сприйнятливим до грипу та застуди. Тому вже зараз дуже корисно зміцнити імунну систему. І як це можна зробити.

Доктор Зої Вільямс разом із представниками Stérimar назвала сім найкращих методів, завдяки яким ви зміцните імунітет, пише Daily Express.

Висипатись. Дуже важливо спати за добу не менше семи годин. Справа в тому, що через недосипання імунні клітини працюють гірше і сприйнятливість організму до хвороб підвищується. Спробуйте для покращення сну спати в повністю темній кімнаті, використовувати маску для сну або лягати спати в один і той же час щоночі. Ще допоможе скоротити час, проведений перед екраном перед сном.

Їсти різнокольорові овочі та фрукти. Завдяки цьому ваш організм отримуватиме всі необхідні поживні речовини. Відомо, що листові зелені овочі (шпинат та капуста) – це відмінні джерела вітамінів, які зміцнюють імунітет. Запобігти застуді можна і за допомогою вітаміну D, що міститься в апельсинах.

Пам’ятайте про гігієну носа. За рахунок гарної гігієни ви будете менш уразливі для вірусів та інфекцій.

Пам’ятайте про фізичну активність. Навіть 30-45-хвилинна прогулянка допоможе підтримати вашу імунну систему. Фізична активність мобілізує імунні клітини, що допомагає організму боротися із мікробами.

Найчастіше мити руки. Їх потрібно мити перед виконанням будь-яких дій, при яких ви руками торкатиметеся очей або рота. Рекомендується мити руки водою з милом протягом 20 секунд. Крім того, розсадником бактерій можуть бути і довгі нігті, тому їх краще підстригти.

Зменшити рівень стресу. У цьому може допомогти медитація, виконання різних вправ чи ведення щоденника. Підійде все, завдяки чому ви розслаблюєтеся.

Пити достатньо води. У день фахівці рекомендують випивати приблизно шість-вісім склянок води.