Пристрасть до алкогольних напоїв впливає вміст тестостерону в організмі чоловіків, повідомила ендокринолог Зухра Павлова.

Лікарка Павлова пояснила в інтерв’ю, як пов’язані ростом грудей у чоловіків та споживання алкоголю. Фахівець зазначила, що регулярний прийом спиртного чи зловживання їм сприяє гормональним змінам, що ведуть до того, що у зовнішньому вигляді чоловіків виявляються «жіночі» риси, включаючи збільшення грудних залоз та специфічне жировідкладення. Отже, груди у чоловіків, схильних до пияцтва, дійсно можуть збільшуватися.

За словами Павлової, відбувається така трансформація через вплив ферменту ароматазу – він інтенсивніше виробляється і стає активнішим на фоні зловживання алкоголем.

“Всі алкогольні продукти підвищують активність ферменту, який конвертує чоловічий гормон тестостерон у жіночий гормон естрадіол”, – сказала медик.

Павлова додала, що найбільше впливає на гормональний баланс чоловічого організму регулярне розпивання пива. Найзавзятіші любителі цього напою з числа чоловіків ризикують особливо швидко обзавестися великими грудьми та стегнами.