Рак кишечника є небезпечним захворюванням, вилікувати яке не так-то просто. Тому медики попереджають, що краще запобігти можливі ризики, а не намагатися справлятися з хворобою. Всього лише один продукт здатний позбавити вас від вірогідності розвитку раку кишечника.

Учені з Гарвардської медичної школи з’ясували, що у дієті з високим вмістом клітковини є певний сенс — вона захищає від раку кишечника. Проте сенс тільки в тому випадку, якщо клітковина поступає в людський організм з зернових продуктів.

Відзначається, що вже давно відомо про користь клітковини, яка також знижує ймовірність утворення колоректального раку. Також вона збільшує виживаність серед тих пацієнтів, кому вже поставили цей страшний діагноз, навіть якщо раціон харчування людини був жахливим.

Читайте також:  Нове дослідження довело користь яєць для організму

Згідно з отриманими даними, кожні додаткові 5 грамів клітковини на день були пов’язані з 33%-м скороченням ризику розвитку колоректального раку і 22%-ним зниженням ризику смерті від усіх причин. Кожні додаткові 5 грамів клітковини здатні на 18 відсотків знизити ймовірність летального результату через хворобу.

Незважаючи на це, клітковина з овочів і фруктів не здатна на такі «подвиги». Але в цілому ці грами могли знизити ризик смерті від усіх причин на 17 відсотків.

Дослідження проводилося за участь півтори тисячі дорослих пацієнтів, які спостерігалися протягом восьми років. З них половина померли, у тому числі 173 людини померли від пухлин товстої і прямої кишки.

Читайте також:  Лягаючи спати на годину пізніше, ризик є захворіти на смертельну хворобу

Джерело: 7mednews