Більшість людей не усвідомлюють, що їхній рівень холестерину є підвищеним, проте за деякими змінами в очах можна припустити наявність цієї проблеми.

Діагностувати та лікувати підвищений холестерин вкрай важливо, оскільки він наражає людину на серйозний ризик деяких потенційно смертельних захворювань, включаючи патології серця та інсульт. Фахівці, які працюють в оптиці Care Optics, порадили у зв’язку з цим звертати увагу на стан зору та очей.

“Високий вміст поганого холестерину в крові може викликати певні проблеми, коли він починає накопичуватися в очах”, – цитує експертів Express Health.

Зокрема, експерти вказали на три ключові ознаки того, що концентрація холестерину в крові є надмірною і відбувається його відкладання в очах.

  • Білі, сірі та жовті відкладення, що утворюються навколо рогівки.
  • Нечіткий, «розмитий» зір.
  • Жовті утворення навколо очей.

Якщо ви помітили якийсь із цих симптомів, найкраще звернутися до лікаря, щоб перевірити рівень холестерину, підкреслюють вони. Медики попереджають, що поява цих симптомів нерідко означає розвиток серйозних проблем із зором, спровокованих порушеним кровообігом через скупчення холестерину в судинах.

Вікова дегенерація жовтої плями. Це захворювання може викликатися накопиченням жирових компонентів на сітківці. Внаслідок цього клітини в середній частині сітківки гинуть або пошкоджуються, викликаючи погіршення або втрату центрального зору.

Оклюзія вен сітківки. Якщо через надлишковий жир починають руйнуватися стінки кровоносних судин, це може призвести до пошкодження сітківки та проблем із зором.

Роговична дуга. Бліда сірувата або блакитна кільце, що виникає по краю рогівки, вказує на дуже високий рівень холестерину, який може призвести до інших проблем зі здоров’ям.

Фахівці наголошують: дорослим людям слід знати свій рівень холестерину та перевіряти його шляхом виконання простого аналізу крові незалежно від наявності якихось симптомів та самопочуття.