Американські фахівці в області дієтології стверджують, що фруктоза, яка міститься в дарах природи сприяє більш активному утворенню жиру в тілі людини. Тому – хоча фрукти в цілому і є здоровою їжею – слід знати, що їх вживання має ретельно контролюватися.

Американські експерти говорять про те, що вживання фруктів може сприяти ожирінню. До такого висновку вчені прийшли після спостереження за групою, учасники якої вживали в їжу переважно фрукти. Таке харчування з упором на фрукти призвело до того, що у добровольців стало спостерігатися більш активне жировідкладення.

«У людей підвищився вміст внутрішньочеревного жиру. Фруктоза перетворювалася у них не в енергію, як глюкоза, а в жир», – розповіли фахівці про спостережуване явище.

Крім того, вчені звернули увагу на те, що фруктовий раціон сприяв уповільненняю виробництва двох гормонів, інсуліну і лептину. Вироблення даних гормонів пов’язана з вмістом цукру в крові, а також почуття ситості і голоду. Зниження інтенсивності у процесах їх включення вело до того, що організм починав відкладати жир, а людина – відчувати потребу в більшій кількості їжі.

Також дієтологи вказали на той факт, що самі смачні фрукти як правило виявляються дуже калорійними. В сутності, корисно їсти зовсім не солодкі фрукти, а ті, які не здаються солодкими, трохи кислят. Солодкі фрукти потрібно вживати строго дозовано.

«Наприклад, авокадо – його плоди позитивно впливають на серце і печінку, але по калорійності можуть замінити цілу вечерю, на 100 грам фрукта припадає 180 Ккал. Деякі дієти обмежують калорійність їжі, не дозволяючи вживати більше 250 Ккал за вечір. Таку вечерю може перевантажити багаті калоріями банан (90 Ккал), і виноград (65 Ккал)», – попередили фахівці.

У той же час лікарі вважають більш правильним і корисним для здоров’я вживання цілісних необроблених фруктів, ніж, наприклад, фруктових соків і смузі. Цілі плоди містять клітковину, якою збіднені соки. Але обсяг з’їдених фруктів, за словами дієтологів, не повинен перевищувати двох чашок в день.

Джерело: МедікФорум