Нестача сну може мати руйнівні наслідки для здоров’я, починаючи з самої першої ночі недосипу. Вони можуть варіюватися від застуди до розвитку хвороби Альцгеймера.

Під час сну організм активізує імунну систему, очищаючи себе від небажаних, потенційно небезпечних речовин. Якщо людина спить менше 7 годин, це може мати серйозні довгострокові руйнівні наслідки, що показали різні дослідження.

Нестача сну впливає на гени. Сон стимулює безліч важливих процесів в організмі – зокрема, вироблення натуральних клітин-кілерів і інтерлейкіну-2, що захищають його від патогенів.

“Якщо ви спите менше 7 годин, це не тільки робить вас втомленим і неконцентрованим. Ті, хто спить занадто мало, збільшують особистий ризик застуди, грипу, раку”, – застерегли експерти.

Читайте також:  Про що можуть попереджати синці

У Великобританії проводилося дослідження, що включало експеримент, учасникам якого дозволялося спати максимум шість годин протягом семи ночей. Вчені виявили: недостатній сон вплинув в цілому на 711 генів (це три відсотки всієї генетичної структури людини). Особливо сильно постраждали гени, які відповідають за запалення, імунні та стресові реакції.

Сон менше 7 годин руйнівний для мозку. Встановлено: нестача нічного відпочинку збільшує ризик запальних захворювань – артрозу, астми, розсіяного склерозу. Також це підвищує ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера.

“Під час сну мозок звільняється від бета-амілоїду – білка, скупчення якого губить нейронні клітини і сприяє розвитку хвороби Альцгеймера. Відповідно, його недолік збільшує ризик її виникнення”, – цитує вчених журнал Focus.

Читайте також:  Як енергетичні напої впливають на в'язкість крові