Курячі яйця знову опинилися в центрі дискусій після публікації даних про їх здатність підвищувати для людини ризик смерті. Чи так це насправді?

З приводу вживання яєць знову прозвучало насторожує думка: журнал PLoS Medicine опублікував дані про те, що їх регулярне включення в раціон підвищує для людей ризик передчасної смерті. Співавтор проекту, професор Юй Чжан З Чжецзянського університету (Китай), заявив, що підвищена смертність, пов’язана зі споживанням яєць, в значній мірі залежить від споживання холестерину.

За словами вченого, проведене його колегами розслідування показало, що у людей, які споживали щодня додатково 300 міліграмів холестерину – в тому числі за рахунок яєць – ризик смерті підвищувався на 19%.

Ці дані прокоментувала британський експерт в області харчування доктор Нігхат, яка виступила в ефірі телеканалу ITV This Morning, передає Express. Спеціалістка помітила, що щодо яєць принципово важливим аспектом є спосіб їх готування.

“Важливіше те, як ви приготуєте яйце. Якщо ви засмажити його, вміст жиру збільшиться відразу на 50 відсотків. Посипавши яєчню тертим сиром, ви підвищите жирність і холестериновий потенціал страви ще більше”, – попередила експертка.

Доктор Нігхат констатує, що курячі яйця є багатим джерелом вітаміну D, вітамінів групи B і провітаміну A, найважливіших для підтримки здорової активності імунної системи організму, мозкової діяльності.

Крім того, їх споживання сприяє підтримці нормальної ваги і навіть схудненню за рахунок великої кількості добре засвоюваного білка і здатності підтримувати відчуття ситості тривалий час. Завдяки цим же якостям яйця покращують контроль рівня цукру в крові, запобігають його різкі коливання.

На думку експерта, вживання варених яєць, особливо в поєднанні з овочами, зеленню, цільнозерновим хлібом, не підвищує ризику смерті, якщо мати на увазі адекватну кількість їжі. Фахівчиня каже, що дані, отримані в одному дослідженні, навряд чи можуть служити постулатом, – вони потребують уточнення і повторної перевірки.

З цим висновком згоден і доктор Дуейн Меллор, старший науковий співробітник Медичної школи Астон при Університеті Астона. Він зауважив, що китайські дослідники не брали до уваги спосіб приготування яєць, що з’їдаються учасниками, а також не враховували ефект інших продуктів, присутніх в їх раціоні. Експерт вказав на те, що яйця присутні навіть в середземноморській дієті, яка вважається самим здоровим режимом харчування і рекомендується як еталон.