Сон і здоров’я нерозривно пов’язані. Нове дослідження вчених з клініки Brigham and Women’s вивчило зв’язок між порушеннями і дефіцитом сну у літніх людей і ризиком деменції і смерті.

Було виявлено, що ризик деменції був удвічі вищим серед учасників, які повідомили, що спали менше п’яти годин на добу, порівняно з тими, хто спав 7-8 годин.

Команда також виявила зв’язок між порушенням сну та недосипанням із загальним ризиком смерті. Результати були опубліковані в журналі Aging.

“Наші результати проливають світло на зв’язок між дефіцитом сну і ризиком деменції і підтверджують важливість зусиль, спрямованих на те, щоб допомогти літнім людям отримувати достатній сон”, – розповідає провідний автор доктор Ребекка Роббінс з відділення порушень сну і циркадних розладів.

В цілому вчені виявили тісний зв’язок між кількома змінними порушеннями і дефіцитом сну і деменцією, що виникає з плином часу.

Півгодинне або більш довге засипання було пов’язано з 45-відсотковим підвищенням ризику деменції. Регулярні труднощі з підтримкою пильності, денний сон, повідомлення про погану якість сну і сон до п’яти годин також були пов’язані з підвищеним ризиком смерті.