Проблеми з очима можуть бути спричинені різними причинами. Негативно вплинути на здоров’я очей може дефіцит вітамінів.

Тим, у чиєму раціоні відсутні ключові вітаміни або поживні речовини, яких людина потребує щодня, або у разі діагностованого дефіциту вітамінів, лікар може порекомендувати приймати вітамінні добавки. Проте більшості людей для здоров’я очей достатньо вітамінів, які надходять з їжею, вказують фахівці Клініки Клівленда (США).

Чи потрібно приймати вітаміни

“Більшості людей вони (вітаміни – прим. ред) не потрібні для здоров’я очей. – каже офтальмолог, доктор медицини Річард Ганс. – Ви можете отримати необхідні вітаміни зі свого раціону. І існує мало доказів зв’язку вітамінних добавок із покращенням здоров’я очей” .

Однак є один виняток: вікова дегенерація жовтої плями. І тут має сенс проконсультуватися з офтальмологом. Деякі дослідження показують, що прийом вітамінів-антиоксидантів у поєднанні з цинком, ймовірно, може сповільнити прогрес захворювання до пізньої стадії та втрату зору. Але в той же час в аналізі рандомізованих досліджень у США зазначається, що тривале щоденне вживання полівітамінів не істотно впливає на візуально значущу вікову дегенерацію жовтої плями.

Лікар Ганс радить отримувати вітаміни через їжу. Це корисно не лише для здоров’я очей, а й для здоров’я загалом.

В яких продуктах багато корисних для очей вітамінів

Листові зелені овочі, такі як шпинат, капуста, різні види салату та зелені, містять багато вітамінів та поживних речовин, які корисні для здоров’я очей. Омега-3 можна знайти в жирній рибі та багатьох видах горіхів та насіння. А морква багата на вітамін А, який важливий для метаболізму сітківки, радить офтальмолог.