Щитовидна залоза розташована в основі шиї і має форму метелика. Вона виробляє гормони, дисбаланс яких може негативно впливати на рівень енергії, обмін речовин, частоту серцевих скорочень, роботу кишечника і навіть рівень холестерину і кістки. Несподіване схуднення, роздратована шкіра, занепокоєння та інші стани можуть сигналізувати у тому, що організм перебуває під загрозою. Є щонайменше п’ять ознак хворої щитовидної залози.

Значні та незрозумілі зміни ваги

При гіпертиреозі (надактивності щитовидної залози) орган виробляє дуже багато гормону тироксину, який прискорює обмін речовин. Це призводить до швидкого схуднення. Навпаки, при гіпотиреозі щитовидна залоза не може виробляти достатньо гормону, що сприяє уповільненню метаболізму і збільшенню ваги.

Читайте також:  З віком пам'ять стає гіршою. Так і має бути? Чи ні?

Зміни зовнішнього вигляду

Крім коливань ваги, слід звернути увагу на стан волосся, шкіри, шиї та суглобів. Про те, що щитовидна залоза хвора, можуть говорити ламкість і сухість волосся, червона, свербляча, витончена і роздратована шкіра, припухлість суглобів, одутле обличчя або припухлість біля основи шиї. Якщо є відразу кілька таких проявів, краще перевірити щитовидну залозу.

Відчуття нещасності

Гормони впливають не лише на зовнішній вигляд. Вони відіграють велику роль у загальному настрої та психічному добробуті. Гіпертиреоз може викликати занепокоєння, нервозність та дратівливість, тоді як гіпотиреоз сприяє розвитку депресії.

Постійна втома

Про те, що організм під загрозою через дисфункцію щитовидної залози, іноді говорить і постійна втома. Гіпертиреоз може утруднити засипання вночі, що призведе до втоми, тоді як нестача тироксину при гіпотиреозі характеризується нестачею енергії. При обох станах хворий, ймовірно, відчуватиме м’язовий біль, повідомляє Penn Medicine.

Читайте також:  За станом нігтів можна визначити небезпечні хвороби

Тілу завжди жарко чи холодно

Гіпертиреоз може викликати чутливість до тепла і надмірне потовиділення, при цьому людині, яка страждає на гіпотиреоз, важко зігрітися. Коли щитовидна залоза працює правильно, її клітини виробляють 65% енергії та 35% тепла. Однак люди із захворюваннями щитовидної залози будуть виробляти занадто багато або недостатньо тироксину. Ця зміна рівня гормонів призведе до того, що організм вироблятиме або занадто багато тепла, або страждатиме від нестачі енергії для зігрівання.

За даними NHS, якщо недостатньо активну щитовидну залозу не лікувати, можуть розвинутись такі стани, як:

  • низький і хрипкий голос;
  • витончені або частково відсутні брови;
  • повільний серцевий ритм;
  • втрата слуху;
  • анемія.
Читайте також:  Лікар назвав продукти для збереження здорових суглобів