Багато людей вважають за краще затримувати випорожнення, щоб не спорожнюватися в некомфортних умовах – чи може така звичка сприяти розвитку раку?

Частота відвідування туалету у всіх людей різна, це пов’язано з індивідуальними особливостями роботи організму, безпосередньо – з особливостями травного тракту. Але в будь-якому разі, вважають медики, звичка затримувати дефекацію є шкідливою, вона загрожує людям розвитком порушень функцій ШКТ, її захворювань.

«Набуття звички затримувати стілець означає, що залишки їжі, яку ви вживаєте, залишатимуться в організмі довше, ніж повинні. Це не лише збільшує час транзиту харчових мас трактом, а й погіршує якість життя», – попереджають медики.

Лікарі констатують: чим довше залишається в травному тракті його вміст, тим більш схильним він стає до бродіння та розкладу. До того ж кишечник звикає до того, що проходження відходів по ньому сповільнюється. Якщо спочатку людині доводиться робити деякі зусилля, щоб затримувати випорожнення, згодом вони вже не потрібні – транзит калових мас стає повільним сам по собі. Для людини це означає схильність до болю в животі і його здуття, метеоризму, запори.

Чи призводить звичка затримувати випорожнення до розвитку раку кишечника? Відповідь лікарів: так, призводить.

«Більш тривале за часом знаходження травних відходів у ШКТ пов’язане з підвищеним ризиком утворення каменів у жовчному міхурі, геморою, поліпів товстої кишки та колоректального раку».

Джерело: The Conversation