У складі побутової хімії і деяких звичних речей можуть бути компоненти, що становлять загрозу для здоров’я. Вони здатні стати причиною головного болю, нудоти і не тільки.

Фталати входять до складу групи хімічних речовин, які задіяні під час виробництва пластмас. Дослідження підтверджують здатність таких компонентів підвищувати ризик проблем із репродуктивним здоров’ям та розвитком у тварин. Крім того, далеко не завжди на упаковках вказують присутність фталатів, якщо вони класифіковані як ароматизатори. Хізер Патісаул з Університету штату Північна Кароліна нагадує, що при використанні засобу для чищення із запахом варто розуміти, що воно з великою часткою ймовірності містить згадані хімречовини.

Абревіатурою BPA позначають бісфенол А. Ця хімічна речовина становить небезпеку як для тварин, так і для людей. Расс Хаузер з Гарвардської школи громадського охорони здоров’я вказує на наявність бісфенолу А в контейнерах для їжі, кулерах з водою. При цьому експерименти говорять про здатність BPA у довгостроковій перспективі провокувати передракові стани.

Свинець найчастіше зустрічається у фарбі, щороку від його впливу страждає величезна кількість громадян. Серед симптомів, спровокованих інтоксикацією, фахівці виділяють підвищений кров’яний тиск, запаморочення, головний біль. Також людина помічає втому, порушення пам’яті, зниження рухових навичок. Небезпечні навіть невеликі рівні на організм свинцевої фарби.

У продуктах харчування широко містяться пестициди. Вони можуть зашкодити навіть прихильникам середземноморської дієти, якщо ті не вибирають виключно органічні товари. Через пестициди може страждати ендокринна система, людина має більше ризиків зіткнутися з надмірною вагою або навіть раком.

Потенційно небезпечні речовини виділяють і освіжувачі повітря, навіть ті, що здаються відносно безпечними. Вони є чимала кількість летких органічних сполук, включаючи формальдегід, бензол, толуол тощо. буд. Такі «добавки» можуть дратувати очі, ніс і горло, і навіть викликати головний біль і нудоту.

Джерело: ETNT