Холодна вода бадьорить тіло і розум? Фахівці знають, який позитивний вплив на наш організм надає крижаний душ, що необхідно враховувати і кому це корисно.

За словами Уїлла Ахмеда, генерального директора фітнес-трекера нового рівня Whoop, крім медитації і вправ, це в першу чергу крижаний душ (або коротка Крижана ванна) вранці, який сприяє концентрації і піднімає настрій. За його словами:»чим холодніше, тим краще”.

Як крижаний душ впливає на наш організм

Коли справа доходить до впливу крижаної води на наш організм, вчені дотримуються різних поглядів. Однак існує досить широкий консенсус щодо наступних переваг:

Читайте також:  Медики назвали п'ять корисних для здоров'я властивостей харчової соди

Перевага № 1: холодна вода знімає біль

Одне з найбільш часто згадуваних переваг – це, безумовно, полегшення болю, пов’язане з крижаною ванною. За словами Дена Джордано, DPT, CSCS та співзасновника Bespoke Treatments, холод викликає звуження кровоносних судин, що може допомогти знеболити і зменшити біль.

Перевага 2: холодна вода регулює температуру тіла

Холод також може допомогти тілу відновити нормальну температуру після занять в теплі дні – це запобігає перегрів.

Перевага № 3: холодна вода розбудить і підніме настрій

Дослідження показують, що холодна вода також може поліпшити ваш настрій. Холод активує симпатичну нервову систему і збільшує доступність ендорфінів і норепінефрину. Іншими словами, холод може не тільки сильно не спати, але і зробити вас трохи щасливішими.

Читайте також:  Медики розповіли про шкоду кави без кофеїну для здоров'я людини

«Оскільки в шкірі так багато рецепторів холоду, вони посилають в мозок електричні імпульси, які збільшують норепінефрин, що збільшує концентрацію мозку і викид ендорфінів і робить вас щасливими. А хто цього не хоче?».

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News