На думку працюючої з пробіотиками Карли Оутс, стан кишечника безпосередньо пов’язаний з психічним здоров’ям, станом шкіри, травленням і імунною системою.

Експерт з австралійського Сіднея вважає, що тривалі проблеми з кишечником можуть призводити до артриту, гормонального дисбалансу, збільшення ваги, хронічної втоми і навіть до розвитку раку. Водночас існують “золоті правила”, дотримуючись яких можна домогтися оздоровлення кишечника, – про ці принципи Карла Оутс розповідає в публікації видання The Daily Mail.

Якомога менше доданого цукру і обробленої їжі. Експерт рекомендує скорочувати споживання продуктів глибокої обробки і рафінованого цукру. Дотримання цього принципу призводить до швидкого поліпшення здоров’я кишечника, так як починається зростання корисних бактерій і зменшується запалення.

Читайте також:  При яких хворобах їсти корицю шкідливо для здоров'я

Спати до 8 годин. Коли організм позбавлений нормального сну, в кишечнику починають накопичуватися токсини, які викликають втому, загальмованість мислення, проблеми з пам’яттю і запалення, каже Карла Оутс. Все це з часом може стати причиною хронічних станів, таких як артрит і, діабет 2 типу.

Експерт зазначає, що 90 відсотків серотоніну – гормону гарного самопочуття – виробляється в кишечнику, а недолік сну веде до автоматичного зниження рівня серотоніну. Через зниження серотоніну можливі неспокій, депресія, втрата енергії, різкі перепади настрою, сильна тяга до їжі. Для захисту від цих порушень в середньому потрібен восьмигодинний повноцінний відпочинок щоночі, пояснює Оутс.

Читайте також:  Кровоточивість ясен та синці можуть виявитися ознаками цирозу печінки

Вживати ферментовану їжу. Така їжа значно підвищує в кишечнику рівень пробіотиків, що стимулюють імунітет. Фахівець рекомендує вживати в їжу квашену капусту і кімчі, – вони покращують не тільки травлення, але і шкіру.