Дієта та фізичні вправи відіграють важливу роль у зменшенні ризику гіпертонії. Тому тим, кому важливо контролювати кров’яний тиск, варто в першу чергу звернути увагу на свій спосіб життя і раціон. Серед продуктів є як ті, які будуть особливо корисні, так і ті, від яких краще відмовитися.

Які продукти корисні при гіпертензії

Фрукти та овочі – вони містять антиоксиданти, які, як показали дослідження, можуть допомогти знизити ризик високого кров’яного тиску. Дуже корисно їсти банани – вони містять калій, який є важливим мінералом при гіпертонії.

Темний шоколад. Огляд 15 досліджень, опублікований Medical News Today, показує, що шоколад з високим вмістом какао може знижувати кров’яний тиск у людей з гіпертонією або передгіпертонією. Але не всякий продукт підійде – потрібен високоякісний темний шоколад з мінімум 70% какао. З’їдати його потрібно по невеликому шматочку (квадратику) в день.

Читайте також:  Чому жінкам краще тренуватися зранку

Овес – в ньому багато корисної клітковини. Також він містить бета-глюкан, який, як показали випробування, може знизити рівень холестерину в крові, відзначає Express.

Часник – він також корисний для здоров’я судин. Деякі дослідження показують, що часник збільшує вироблення в організмі оксиду азоту, який відіграє ключову роль в розслабленні м’язів і розширенні кровоносних судин.

Ферментовані продукти (натуральний йогурт, яблучний оцет, чайний гриб та ін.). Як повідомляє Medical News Today, огляд дев’яти досліджень показує, що їх вживання може мати “помірний вплив” на високий кров’яний тиск.

Яких продуктів слід уникати

В першу чергу, це алкоголь. Національна служба охорони Здоров’я Великобританії (NHS) пояснює, що регулярне вживання занадто великої кількості алкоголю здатне з часом підняти кров’яний тиск.

Читайте також:  Психологи перерахували 5 способів підвищити самооцінку

Ще артеріальний тиск може підвищитися від вживання кави у великих кількостях (більше чотирьох чашок в день). Зменшення кількості солоної їжі в раціоні також сприятиме поліпшенню здоров’я серця і може знизити кров’яний тиск приблизно на 5-6 мм рт. ст., якщо воно високе.