Соціальні мережі не тільки роблять нормальним, але навіть прославляють суїцидальну поведінку у підлітків, що спонукає їх все частіше йти з життя. До такого шокуючого висновку прийшли дослідники з Австралії.

Щотижня в Австралії дитина здійснює самогубство, як свідчить безжальна статистика. При цьому ще 50-60 дітей і підлітків госпіталізуються щотижня у зв’язку зі спробами завдати собі шкоди. Хлопчики добровільно йдуть з життя в два рази частіше, ніж дівчатка. Як встановили австралійські вчені, соціальні мережі відіграють велику роль у справі розвитку суїцидальної поведінки підлітків.

Так, один хлопчик вирішив покінчити собою після того, як побачив, яку скорботу викликало самогубство іншого молодого чоловіка, і яку кількість “лайків” зібрали на його сторінці повідомлення зі співчуттями. Для багатьох підлітків самогубство це всього лише черговий статус на своїй сторінці, який повинен привернути рекордну кількість відвідувачів, і багато хто навіть не розуміють, що вони насправді вбивають себе.

Соціальні мережі, як з’ясували дослідники, дають підліткам певного роду психологічне задоволення від суїцидальної поведінки. Так як інтернет і мобільні телефони повністю замінили традиційні способи спілкування дітей і підлітків, то доступ цієї категорії користувачів до інформації про самогубства значно збільшився, і тема суїцидів стала більш популярною.

Понад 2000 молодих людей з Квінсленда, приміром, є передплатниками сторінок, присвячених пам’яті підлітків, які недавно покінчили з собою. При цьому більшість передплатників навіть ніколи не знали про існування цих підлітків при їх життя. Однак вони свідомо і підсвідомо заздрять тій кількості скорботи і любові, які отримують померлі підлітки, самі бажаючи випробувати щось подібне.

Тим часом, підліткова психіка є настільки крихкою, що знайти який-небудь “гідний” привід для самогубства може майже кожен. До того ж в інтернеті знаходиться величезна кількість веб-сайтів, які прославляють самогубства, саму культуру суїциду, а також розповідають про численні способи того, як надійніше піти з життя. Все це сприяє суїцидальній поведінці підлітків, викликаючи серйозне хвилювання експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ШТОВХАЄ ЧОЛОВІКІВ НА СУЇЦИД?

СУЇЦИДАЛЬНІ ДУМКИ І ДЕПРЕСІЯ

ЩО ШТОВХАЄ ЛЮДЕЙ НА РИЗИК?