Якщо у вашому будинку не буде опалення або просто буде дуже холодно, то це погано позначиться на вашому здоров’ї. І це доводять наукові дослідження.

Результати досліджень, проведених за кілька десятиліть, підтверджують, що життя у холодному будинку погано впливає здоров’я. У людей, які мешкають у таких приміщеннях, можуть посилитися симптоми серцево-судинних захворювань, респіраторних хвороб (наприклад, астми), також може з’явитися застуда та кашель, пише BBC Science Focus.

Згідно з дослідженням 2019 року, проведеного серед мешканців Великобританії, при нижчій температурі у приміщенні у людей частіше трапляється підвищений кров’яний тиск. Також вогкість і пліснява в таких будинках може бути пов’язана з астмою та задишкою.

Найнебезпечніше холод для людей, у яких вже діагностовано респіраторні захворювання. Наприклад, астма та хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ). Також найбільш уразливими до холоду вважаються дуже старі та дуже молоді люди. Пояснюється це тим, що їхній організм не так добре регулює температуру тіла.