Батьки люблять балувати дітей різними смаколиками, які часто не надто корисні для дитячого здоров’я. Серед таких десертів дитячий лікар-ендокринолог та дієтолог Оксана Михальова виділила солодкі молочні продукти, пакетовані соки та готові сніданки.

До солодких молочних продуктів належать глазуровані сирки, йогурти, молочні коктейлі та солодкі сирні маси. У всіх цих, на перший погляд, корисних ласощах міститься величезна кількість цукру, консервантів, стабілізаторів, підсилювачів смаку та інших добавок.

Батьки часто думають, що якщо замінять цукерки та шоколадки глазурованими сирками та іншими молочними виробами, це буде корисніше для дитини. Насправді ж він отримає таку ж кількість цукру та мінімум корисних елементів, як і від шоколаду. Більше того, якщо дитина має проблеми із зайвою вагою, такі продукти необхідно повністю виключити з раціону, підкреслила дієтолог.

Читайте також:  Сомнолог порадив провітрювати кімнату перед сном

Фруктові соки з магазину – теж не найкраща альтернатива газировкам та іншим солодким напоям, пояснила фахівець. У пакетованих соках практично немає вітамінів, натомість у них багато цукру, добавок та калорій.

Готові сніданки вранці перед школою або дитсадком і зовсім є цукровою бомбою. У них є величезна кількість «швидких» калорій. Спочатку вони насичують організм, але вже за кілька годин всмоктуються, і знову з’являється почуття голоду.

Михальова пояснила, що в процесі виробництва злаки, про які виробники гордо повідомляють на упаковці пластівців для сніданку, обробляються і втрачають клітковину, вітаміни та мінерали.

«Тому готові сніданки краще замінити на натуральні каші чи мюслі. При цьому важливо, щоб мюслі не містили доданий цукор. У кашу ви можете покласти фрукти, сухофрукти, натуральні цукати, горіхи чи насіння», – порадила лікарка.

Читайте також:  Терапевт розкрила зв'язок між хропінням та інсультом

У пошуках альтернативи солодощам фахівець порадила звернути увагу на корисні ласощі – сухофрукти, дієтичні батончики, свіжі фрукти, горіхи та сирні страви.