Нове дослідження Університету Суррея показало, що більш часте використання Інтернету серед людей у віці від 55 до 75 було корисним для психічного здоров’я та якості життя в умовах ізоляції. Ті, хто більше користувався Інтернетом, особливо для того, щоб підтримувати зв’язок з друзями та родиною, мали менший ризик депресії і повідомляли про більш високу якість життя.

Самотність і соціальна ізоляція були серйозними проблемами для багатьох людей, що знаходяться в ізоляції, і, зокрема, для літніх людей. Самотність підвищує ризик депресії та інших негативних наслідків для здоров’я. У статті, опублікованій в журналі Healthcare, дослідники Суррей досліджували, чи частіше використання Інтернету допомагає людям похилого віку зменшити цей ризик.

Дослідники вивчили 3491 індивідуального учасника, взятого з англійського лонгітюдного дослідження старіння влітку 2020 року, в той час як заходи соціального дистанціювання застосовувалися по всій країні. Учасники були опитані щодо частоти та типу їх використання в інтернеті, наприклад, для пошуку інформації або з метою спілкування.

Ті, хто часто користувався Інтернетом (один раз на день або частіше), мали набагато нижчий рівень симптомів депресії і повідомляли про більш високу якість життя в порівнянні з тими, хто користувався Інтернетом тільки один раз на тиждень або рідше. Використання Інтернету для спілкування було особливо пов’язане з цими благотворними ефектами через підтримку зв’язку з друзями та родиною. Це допомогло боротися з негативними психологічними наслідками соціального дистанціювання та ізоляції у дорослих у віці 55-75 років.

І навпаки, дослідження показало, що люди, які в основному використовували Інтернет для пошуку інформації, пов’язаної зі здоров’ям, повідомляли про більш високий рівень симптомів депресії. Це може бути пов’язано з великим занепокоєнням, викликаним читанням COVID – 19 та інших інтернет-джерел, пов’язаних зі здоров’ям.