Новий оглядовий огляд, опублікований в журналі Advances in Nutrition, надає переконливі докази того, що прозапальні дієти, що складаються з перероблених продуктів, підвищують ризик 27 хронічних захворювань і передчасної смерті.

Більш того, зменшення запалення за рахунок кращого харчування може знизити ризик розвитку деяких хронічних захворювань.

Ясні докази

Прозапальна дієта – це дієта, яка в довгостроковій перспективі може призвести до посилення запалення в організмі. Така дієта часто включає велику кількість комерційної випічки, смаженої їжі і жирного м’яса і в той же час мало фруктів, овочів та іншої здорової їжі.

Автори об’єднали дані 15 метааналізів, які представляють собою тип дослідження, в якому узагальнюються дані безлічі окремих досліджень. У підсумку вони вивчили 38 показників здоров’я чотирьох мільйонів чоловік з усього світу.

Читайте також:  Вчені назвали зріст при якому люди рідше стикаються з інфарктом

Вчені знайшли переконливі докази зв’язку між прозапальними дієтами і серцевими нападами, передчасною смертю і деякими видами раку, включаючи рак кишечника, рак підшлункової залози, рак дихальних шляхів і рак порожнини рота. Було також доведено, що прозапальні дієти пов’язані з депресією.

“Ми можемо визначити, чи існує хронічне запалення, за допомогою простого аналізу крові, який визначає рівні запальних маркерів у крові. Наша дієта є одним з багатьох факторів, що впливають на рівень цих запальних маркерів”, – пишуть автори.

Незважаючи на багатообіцяючі маркетингові заяви, які ви можете побачити в Інтернеті, немає чарівних добавок або суперпродуктів для боротьби з усіма нашими запаленнями.

Читайте також:  Медик попередила про продукти та напої, які заважають засипанню у літньому віці

Що робити?

Завантажте свою тарілку різноманітними рослинними продуктами, такими як фрукти, овочі, цільнозернові та бобові, такі як нут і сочевиця.
Рясно приправляйте їжу травами і спеціями і регулярно пийте чай і каву.

Регулярно вживайте жирну рибу.

Зменшіть споживання продуктів, які можуть розпалювати запалення: продукти з високим вмістом транс – і насичених жирів, які містяться в комерційній випічці, смаженої їжі і жирному м’ясі.