Поширення супербактерій, які стійкі до антибіотиків та інших серйозних медикаментів, є справжньою загрозою для людства і його безпеки. До такого висновку прийшли наукові фахівці з Університету Монреаля.

Відзначається, що стійкість до антибіотиків здатна швидко поширюватися в популяції бактерій, так як гени резистентності закодовані на плазмідах — кільцевих фрагментах ДНК, якими бактерії можуть обмінюватися. Для того, щоб стримати поширення бактерій, дослідники виявили спосіб заблокувати передачу генів стійкості.

Білок TraE є важливим компонентом механізму перенесення плазміди. Вчені вивчили молекулярну бібліотеку у пошуках речовин, здатних зв’язатися з ним, а також визначили точне місце зв’язування з допомогою рентгенівської кристалографії. В результаті експерти знайшли потужні молекули, що зв’язуються з TraE і інгібуючі його роботу. Це у підсумку призвело до зменшення ступеня перенесення плазмід з генами резистентності.

Дослідники вважають, що таким методом може знайти слабкі місця в інших білків, які забезпечують обмін плазмідами. Відзначається, що вони схожі з тими, які викликають деякі бактеріальні хвороби, в тому числі виразку шлунка. Інгібування спеціально розробленими молекулами може істотно полегшити захворювання і навіть вилікувати його.

Уточнюється, що робота канадських учених велася протягом чотирьох років. Вони уточнили, що вже до 2050 від стійкості до антибіотиків помруть більше 50 мільйонів чоловік.

Джерело: 7mednews