Що відноситься до категорії найбільш корисних для здоров’я продуктів броколі належить до сімейства хрестоцвітних поряд з кольоровою, брюссельською і білокачанною капустою. Цей овоч має високу харчову цінність, яка відзначалася експертами протягом багатьох років.

Дослідження показали, що регулярне вживання броколі, приготованого на пару, знижує ризик серцево-судинних захворювань за рахунок зменшення кількості холестерину. Американські вчені з’ясували, що велика кількість хрестоцвітних овочів в раціоні також скорочують ризик інфарктів та інсультів. У броколі міститься вітамін К-важлива поживна речовина для згортання крові і підтримки здоров’я і міцності кісток.

Є переконливі докази того, що вітамін К покращує в цілому здоров’я кісток, підвищуючи їх мінеральну щільність і скорочуючи інтенсивність переломів у людей з остеопорозом. Дорослим потрібно 1 мкг вітаміну на кілограм ваги. А це означає, що людині вагою в 75 кг потрібно 75 мкг вітаміну K. всього в 100 г броколі на пару – 145 мкг вітаміну K.

Читайте також:  Грип та COVID-19: до чого готуватися цієї осені?

Але особливу обережність треба проявляти людям, які приймають антикоагулянти на зразок варфарину. Вітамін К може взаємодіяти з цими ліками, тому перед переходом на подібну дієту слід порадитися з лікарем, пише bbcgoodfood.com.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News