Яскрава, соковита, смачна ягода, справжнє джерело вітамінів. Все це про неї, про обліпиху, яку по праву можна назвати суперфудом. Віддаєте перевагу їсти не тільки смачні, але і корисні продукти? Дотримуєтеся правильного харчування і ЗСЖ? Без обліпихи вам ніяк не обійтися.

Звідки вона взялася?

Хтось подумає, що обліпиха – це наша спадщина з радянських часів, коли ця ягода росла на кожній дачній ділянці. Але насправді родом вона з Південно-Східної Європи – вже звідси вона поширилася і на північ, і в наші широти. Обліпиха вкрай невибаглива, навіть сильні морози не завдають їй особливого збитку, а вітамінів та інших корисних компонентів в ній дуже багато. Здається, сама природа створила обліпиху такою, що їй знайдеться місце в будь-якому саду.

І на кожному столі, тому що обліпиха багата вітамінами, корисними кислотами, а ще в ній є навіть серотонін – гормон щастя.

Вітаміни

Перше, що завжди говорять про обліпиху – це те, що в ній багато (дуже багато!) вітаміну С. Але не тільки. Якщо ви візьмете склянку свіжого соку з ягід обліпихи, то в ній буде:

  • 200-400 мг вітаміну С, необхідного для підтримки імунітету. Також вітамін С – вкрай ефективний антиоксидант, тобто підтримує молодість.
  • вітаміни групи В: В1, В2, В6. Для організму вони просто незамінні – нормалізують роботу нервової, серцево-судинної системи, допомагає справлятися зі стресами, беруть участь в енергообміну.
  • вітамін молодості – вітамін Е.
  • вітамін F (в невеликих кількостях). Він необхідний для профілактики атеросклерозу, а також вітамін F бере участь у зниженні рівня холестерину.
  • вітамін Р зменшує ламкість судин.

Обліпиха

Корисні кислоти

В обліписі є важливі для організму органічні кислоти, в тому числі лимонна, яблучна, винна і кав’ярня. Вони задіяні в різних процесах травлення: змінюють рН середовища, створюючи сприятливі умови для росту корисних бактерій, беруть участь в енергетичному обміні, сприяють виділенню шлункового соку.

Крім того, у кожної з кислот є і свої особливі властивості. Наприклад, кавова має жовчогінну і протизапальну дію. Яблучна, винна і лимонна знижують ризик раку.

Обліпиха

Обліпихова олія

Часто в кулінарії використовується олія обліпихи. У ній багато стеринів, жирних кислот, холінів, фосфоліпідів, бетаїну і фітохінону.

Багато з нас побоюються споживання олій і максимально зменшують їх зміст в раціоні. Однак олії несуть для організму велику користь. Тим більше ми говоримо про рослинні, а не тваринні олії. Наприклад, тваринні стерини можуть представляти для організму небезпеку, але отримані з рослин, вони знижують рівень холестерину. Холін – це попередник важливого нейромедіатора ацетилхоліну, який передає нервові імпульси. Бетаїн – амінокислота, яка потрібна для процесу синтезу білків.

Корисні властивості обліпихи

Ті люди, які піклуються про здоров’я і профілактику захворювань, не повинні обходити обліпиху увагою. У неї так багато корисних властивостей, що всі ми перераховувати не будемо, зупинимося на основних. При грипі та застуді пийте обліпиховий сік або компот з обліпихи. Вони підвищують імунітет. Також обліпиха допомагає налагодити травлення, служить профілактикою атеросклерозу, зміцнює нервову систему. Ви будете менше схильні до стресів. А приємним бонусом буде поліпшення стану шкіри і волосся – цьому теж сприяє обліпиха.

А ще морожені плоди обліпихи зберігають всі корисні властивості. Так що на питання, чи можна запастися здоров’ям, ми з упевненістю відповідаємо – можна.