Ігристе вино, на відміну від інших видів алкоголю, містить багато вуглекислого газу, тому по-особливому впливає на шлунково-кишковий тракт, і поєднується далеко не з кожним продуктом. Дієтологиня Олена Соломатіна і сомельє Еркін Тузмухамедов розповідає, що є кращим поєднанням з шампанським, а що найгіршим.

Думка дієтолога

Дієтологиня порадила уникати жирної білкової їжі, кислих фруктів і капусти.

“До шампанського не підійдуть шпроти, свиняча рулька з капустою, яку німці їдять з пивом. Що стосується сухих і кислих вин, то до них не підходять кислі фрукти, як ківі і грейпфрут. Всі важкі і жирні страви, наприклад, гусак, качка або важкі салати, заправлені майонезом, як олів’є, з шампанським не поєднуються. До нього не підходить все те, що подається до горілки — оселедець під шубою, холодець і так далі”, — сказала лікарка-дієтологиня Олена Соломатіна.

Читайте також:  Турбуєтеся про здоров'я свого мозку? Їжте ці сім продуктів

Думка сомельє

“Якщо говорити про шампанське, то класичне поєднання — з чорною ікрою. Солодкі вина відмінно поєднуються з креветкою і навіть з воблою. Багато хто вважає, що це дике поєднання, але це відмінне поєднання”, — сказав Тузмухамедов.

При цьому сир і шоколад з шампанським – не найвдаліша ідея, на думку сомельє.

“Сири з шампанським, білими ігристими винами не поєднуються. Солодкі продукти теж не підходять до солодких вин. Якщо вино солодке, то з шоколадом буде дуже нудно”.

Шампанське або сухі вина?

При цьому думки дієтологині та сомельє щодо користі і шкоди ігристих вин не збіглися. Олена Соломатіна, вважає, що краще пити сухі вина, так як через вуглекислий газ, шампанське швидко потрапляє в кров. При цьому сомельє вважає, що шампанське корисне для травлення.

Читайте також:  П'ять продуктів, які допомагають бути стрункими після 40 років

Джерело: МедікФорум