Експерти розповіли про вітаміни і харчові добавки, котрі непотрібні для людського організму. Відповідні висновки за підсумками дослідження зроблені вченими з Університету Тафтса в США, про що повідомляється на сторінках Annals of Internal Medicine.

На переконання медиків, різні харчові добавки не в змозі збільшити тривалість життя, а якщо вживати їх у значних дозах, є ризик завдати шкоди здоров’ю. В рамках свого експерименту його автори залучили понад 27 тисяч добровольців старше 20 років. Всі учасники двічі на день заповнювали опитувальники, де відповідали на питання про раціон і здоров’я в цілому, вказуючи в тому числі дані про прийом добавок. Тривало дослідження протягом шести років, за цей період померли понад 3,6 тисячі громадян. Багато з покійних за життя приймали вітаміни.

Згідно з висновками вчених, добавки і схожі засоби не роблять позитивного ефекту на тривалість життя. Крім того, при надмірному вживанні кальцію зростав ризик розвитку раку, а безконтрольне включення в раціон бета-каротину і вітамінів A, Е підвищувало ймовірність передчасної кончини.