Деменція може початися задовго до ознак старості і протікає така деменція набагато драматичніше, ніж та, що настає в пізньому віці. До такого висновку прийшла канадський фахівець з нейродегенеративних захворювань Кармела Тарталья.

У дослідженні, опублікованому журналом The Conversation, доцент Університету Торонто Кармела Тарталья пише, що зміни особистості, характерні для деменції, здатні проявитися до появи старечих зморщок і сивини. Згідно з базою даних, накопиченою канадським Товариством з вивчення хвороби Альцгеймера, у віці до 65 років це захворювання в тому або іншому вигляді дає про себе знати у п’яти відсотків людей. При цьому, зазначає вчений, незважаючи на те, що патологічні процеси, що призводять до розвитку хвороби Альцгеймера, одні і ті ж у всіх віках, конкретні прояви захворювання сильно варіюються залежно від віку.

Зокрема, як пише Тартатья, молодші пацієнти (віком 65 років) частіше скаржаться на проблеми з мовою – їм буває важко підбирати слова. Також у них спостерігаються труднощі з осмисленням зорової інформації, з плануванням справ. Незважаючи на зовсім ще не старечий вік, вони відчувають проблеми з пам’яттю. Найсумніше, що і прогресує рання деменція помітно швидше, ніж та, що настає в більш пізньому віці.

Інший аспект Альцгеймера в порівняно молодому віці, про який згадує Тарталья, пов’язаний з тим, що різні симптоми цієї хвороби, поступово змінюють особистість, легко сплутати з депресією або кризою середнього віку. Перебуваючи в самому розквіті сил, хворий повинен, як правило, виконувати безліч робочих обов’язків, утримувати сім’ю, дбати про потомство. Але у зв’язку із зростаючою забудькуватістю і падінням інтелектуального потенціалу робити це стає все складніше.

У таких випадках навколишні нерідко не здатні зрозуміти причину змін, що призводить до конфліктів і розпаду сімейних союзів.