Якщо сухість у роті відчувається навіть при споживанні достатньої кількості води, це може виявитися симптомом таких небезпечних захворювань, як цукровий діабет та тиреотоксикоз (патологія щитовидної залози), а також інших порушень.

Відчуття сухості в роті, які почастішали – це серйозний привід перевірити здоров’я. Крім прояви спраги, сухість у роті також може сигналити про серйозні захворювання.

Зокрема, відчуття пересихання в роті пов’язане з підвищеним рівнем глюкози в крові, що в свою чергу може бути обумовлено передіабетом і діабетом.

Крім того, сухість у роті може виявитися знаком порушень в щитовидній залозі і конкретно тиреотоксикозу, що виникає через надмірне вироблення тиреоїдних гормонів. Іншими симптомами даного порушення можуть бути дрібне тремтіння пальців рук, надмірна худоба, прискорене серцебиття. Помітивши у себе дані ознаки, обов’язково здайте аналізи на гормони Т3, Т4 і ТТГ.

Читайте також:  Продукти з вітаміном К захищають від розвитку артриту

Вегетативний розлад нервової системи – ще одна можлива причина пересихання в роті. При даному розладі людина починає відчувати безліч інших неприємних станів: серцеві, головні та інші болі, задишку, високий або низький тиск, непереносимість задушливих приміщень, метеочутливість, можуть також виникнути панічні атаки і депресія.

Інший можливий фактор сухості в роті – розвиток аутоімунного захворювання. Це може бути ревматоїдний артрит, вовчак та інші порушення при яких імунітет починає атакувати клітини власного організму.

Хронічні захворювання ротової порожнини, проблеми з зубами і стрес можуть викликати підвищену сухість.

Джерело: МедікФорум